Dzieła Kasi wykonane własnoręcznie. Zwykle na drutach, tylko czasem na szydełku.
Kategorie: Wszystkie | SZYDEŁKOWA CHUSTA TURKUSOWA
RSS
czwartek, 07 stycznia 2016

Moje dziecko podziela moją pasję :) Na razie tylko w kwestii robienia zakupów włóczkowych ;)

Namówiła mnie na taką wściekłą różową wełenkę i kazała robić czapkę dla Siebie. Przyznam szczerze nie byłam zachwycona. Bo ja ani różowego nie lubię, ani ona już nie taka mała co by w różu jej wypadało chodzić. Ale co poradzić jak nastolatek (już prawie) się uprze. Miała być długa jak u koleżanki (zaraz pokarzę) i miała mieć pompon. Długa to faktycznie wyszła, a pompon to wyszedł taki mój własny. Bo może to śmieszne ale ja pomponów to nie potrafię robić.

czapka na drutach

Tagi: czapka
20:13, kasia8008
Link Komentarze (1) »
sobota, 31 października 2015

Niedawno skończyłam kolejny kocyk. Znowu wzór entrelack mnie uwiódł. Robiłam z bardzo fajnej włóczki Yarn Art Cotton Soft. Jest ona niezwykle delikatna i cienka a przy tym bardzo wydajna. Idealna na dziecięce wyroby. Tu zastosowałam podwójną nitkę aby móc użyć grubszych drutów.

Lubię ten wzór nie tylko dlatego, że jest ciekawy i wychodzi niestandardowo, ale głównie dlatego, że jak się już skończy rządek to od razu przybywa roboty. Inna sprawa ile się ten rządek robi ;)

Wymiary kocyka to 100/70 cm.

kocyk dla maluszka

Tagi: kocyk
15:43, kasia8008
Link Komentarze (1) »
wtorek, 01 września 2015

Znowu postanowiłam coś sama wymyśleć. Nie wyszło tak jak chciałam ale udało się coś innego. Też ładne wiec zostało zaakceptowane.

Chusta miała być szeroka i niezbyt długa. I to się akurat udało ;)

chusta na drutach

Robiłam ją rzędami skracanymi, stąd te trójkąty niebieskie. Jednak przyznam, że miało to wyjść dokładnie odwrotnie. Czyli trójkąty miały wychodzić z góry chusty, a nie jak wyszło łączyć się na dole ;(

chusta na drutach

Koncepcja dobra tylko nie wyszło z tym skracaniem jak należy. Aby kształt był niezbyt wysoki na każdym co 2 rzędzie odejmowałam 1 oczko. Zaczęłam w połowie chusty i półkolem doszłam do drugiej połowy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Jacob Furniture.

 

Tagi: chusta
19:24, kasia8008
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2015

Mało robię przez te upały. Ogólnie żyje mi się ciężko, choć podobno moją planetą jest słońce. Gdybym jednak mogła wybrać to na pewno byłby to księżyc. Ale nie o tym.

Oglądając prace moich "koleżanek po fachu" postanowiłam zrobić coś bardziej ambitnego. Dlatego tym razem złapałam za szydełko i wybrałam cienką włóczkę Extra Pel kolor nr 64354 ciemny morski i zrobiłam takie cudo.

jak zrobic chuste na szydelku

 

Nie widać tu mojej stałej modelki, bo nie chciało się jej wypełznąć z basenu. Pomysł powstał aby postawić na innego modela, ale nie chciałoby mi się z kolei wybierać włosów ;) - objaśniam i pokazuje...

 jak zrobic chuste

 

Musiała mi pomóc mama, która dzielnie zniosła sesję w chuście przy takim upale. Dziękuję!

 

 

Tagi: chusta
22:51, kasia8008
Link Komentarze (4) »
środa, 01 lipca 2015

Powoli wciągam się w społeczność blogową i robótkową. Dlatego wzięłam udział, a raczej postaram się sprostać zadaniu: 12 chust lub szali w jeden rok. W czerwcu zrobiłam chustę z pięknej włóczki Opium Palette kolor nr 1392 - Cool  Mint (szary, jeans, biały, beż) z inter-fox. Chusta taka typowa dla mnie czyli prosta (a raczej trójkątna) bez zbędnych wzorów i udziwnień. Robiłam ją na drutach nr 8, potem wykończyłam 2-4 ostatnie rzędy na 10. Metoda tradycyjna, dodawałam 4 o. w co 2 rzędzie. Włóczka okazała się być bardzo wydajna, z jednego motka zrobiłam całkiem przyzwoitą chustę.

chusta na drutach

Moje piękne dziecko znalazło takie śliczne widoczki u dziadków w ogrodzie ;)

 jak zrobić chustę na drutach

Pozdrawiam resztę Pań, które skończyły czerwcowe wyzwanie. 

Tagi: chusta
20:57, kasia8008
Link Komentarze (5) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
PustaMiska - akcja charytatywna